Terim'den açıklama Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Terim'den açıklama Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Terim'den açıklama

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38094
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Terim'den açıklama Empty Terim'den açıklama

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Ptsi Ekim 19, 2009 12:47 pm

Terim'den açıklama
    "Ben de hata yaptım. Ancak en büyük hatam inanmak, inandırmak, milyonlarca insanı mutlu etmek ve beklentileri büyütmek oldu.."

Bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, 4 yılda Milli Takım'da ne yaptığını açıklıyor. Terim şunları söyledi:

Kendi içinde tutarlı, kendinden emin sağlam kararlar verdim. Pişmanlıklarım ve keşkelerim var elbette. Olması da gerek, insan olduğuma göre.

Hep iç sesimi dinledim. Yanlışlarımın doğrularımı götürmediğine inanıyorum. Geçen gün bugünlerde sözleşmem 2012’ye uzatıldı.

Federasyon’la uyum içindeydik. Rahmetli Hasan Doğan’ın vasiyeti doğrultusunda Türk Milli Takımı’nı geleceğe hazırlamaya yönelik çalışıyorduk.

2010 Dünya Kupası finallerine gidebilmek elbette en önemli hedeflerimizden biriydi. Bunun gerçekleşmemesi halinde istifamı son maçtan sonra açıklamayı uygun görmüştüm.

Ancak bazı gelişmeler nedeniyle bu açıklamayı erken yaptım.

Ben pek çok kere karar veren mevkilerde bulundum. Bu mevkilerdeki herkes gün gelir mevkinin bedelini öder.

Evet vedalar hüzünlüdür. Ancak güzel ayrılıkların yaşanmasına da çalışmalıyız. Benden sonra rahat bir çalışma ortamı bırakmam gerektiğini bilerek bu toplantıyı yaptım. Geçmişte yapılmış hataları vurgulamak.

Türk futboluna güzel bir gelecek net ve objektif bir tablo çizmek istiyorum.

Görev yaptığım 2005-2009 döneminde milli takımın aldığı sonuçlar açık ve ortada. Bu bir paylaşım toplantısı derken o kadar dikkatli kelimeler seçiyorum ki, ne söylersek sebep ne söylersek bahane olmasın diye..

2005-2009 arası sonuçları rakamlarla birleştirirsek, attığımız gollerin yediğimizden, galibiyetlerimizin mağlubiyetlerimizden, maçlarımızın yüzde 75’ini kaybetmediğimizi göreceksiniz.

Türkiye – Almanya yarı final maçını dünyada 1,5 milyar insan izlemiş. Hiçbir şey olmasa herhalde müthiş bir reklam. Daha önce hayal bile edilemeyecek bir şel.

Göreve başladığımızda düşük olan sponsor desteğinin birkaç kat arttığını görüyoruz.

EN BÜYÜK HATAM BEKLENTİYİ BÜYÜTMEKTİ

Ben de hata yaptım. Ancak en büyük hatam inanmak, inandırmak, milyonlarca insanı mutlu etmek ve beklentileri büyütmek oldu.

Milli Takım Türk futbolunun aynasıdır. Yanlış olan ne varsa bunun bir şekilde milli takıma yansımasından daha doğal bir şey olamaz. Futbolun geleceği için çok önemli olduğu için bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

DEVAM EDİYOR..

Forum Saati Paz Mayıs 12, 2024 9:30 am