Günahkar Ağzından Cıkan Dua Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Günahkar Ağzından Cıkan Dua Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Günahkar Ağzından Cıkan Dua

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38094
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Günahkar Ağzından Cıkan Dua Empty Günahkar Ağzından Cıkan Dua

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Salı Ekim 13, 2009 1:53 pm

Bir kâfilede bulunan insanlar Ebü'l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip;
    -Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz diye istirhâm edince; buyurdu ki:
    - O zaman Ebü'l-Hasan'ı hatırınıza getiriniz!

Bu söz gelenlerin hoşlarına gitmedi. Yolda eşkıyâ önlerine çıktı. Hepsinin mal ve metâlarını aldı. Yalnız Ebü'l-Hasan-ı Harkânî hazretlerini hatırlayan bir kimsenin malına zarar gelmedi. Bu hâle arkadaşları şaşıp sebebini sorduklarında;

-Ebü'l-Hasan-ı Harkânî'yi hatırladım ve kurtuldum cevâbını aldılar.
    Gelip durumu Ebü'l-Hasan hazretlerine anlattılar. Ve;
    -Biz Allah'tan yardım istedik eşkıyâlar bizi soydu. Fakat seni hatırlayıp senden yardım isteyen şu arkadaş kurtuldu. Bunun hikmeti nedir? diye sordular.
    -O arkadaşınızı kurtaran Allahü teâlâdır. Günahkâr ağızdan çıkan duâyı cenâb-ı Hak kabûl etmez. Bunun için siz Allah'a yalvardığınız zaman duânız kabûl olmadı. Bu arkadaşınız beni hatırlayıp imdât isteyince ben de Rabbime duâ ettim; "Yâ Rabbî! Şu kulunu içinde bulunduğu belâdan kurtar." dedim. Rabbim benim duâmı kabûl ettiği için o arkadaşınız kurtuldu. Mesele bundan ibârettir." buyurdu.

Forum Saati Paz Mayıs 12, 2024 12:19 am