Tom Hanks  Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Tom Hanks  Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tom Hanks

Theseus
    Theseus
    Üsteğmen
    Üsteğmen

Nereden : ..:.T.C.:..
    Rep Gücü : 18662
    Başarı Sistemi : 2
    Doğum tarihi : 23/02/92
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Merlin

Tom Hanks  Empty Tom Hanks

Mesaj tarafından Theseus Paz Tem. 25, 2010 5:46 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Gerçek Adı: Thomas J. Hanks
    Doğum Tarihi: 09.07.1956

Filmleri:
    *(2006) The Risk Pool
    *(2006) The Da Vinci Code
    *(2005) A Cold Case
    *(2004) Polar Express, The
    *(2004) Terminal, The
    *(2004) Ladykillers, The
    *(2002) Catch Me If You Can
    *(2002) Road to Perdition
    *(2000) Cast Away
    *(1999) The Green Mile
    *(1999) Toy Story 2
    *(1998) Saving Private Ryan
    *(1998) You've Got Mail
    *(1996) The Celluloid Closet
    *(1996) That Thing You Do!
    *(1995) Apollo 13
    *(1995) Toy Story
    *(1994) Forrest Gump
    *(1993) Philadelphia
    *(1993) Sleepless in Seattle
    *(1992) A League of Their Own
    *(1992) Radio Flyer
    *(1990) The Bonfire of the Vanities
    *(1990) Joe Versus the Volcano
    *(1989) The 'burbs
    *(1989)Turner and Hooch
    *(1988) Punchline
    *(1988) Big
    *(1987) Dragnet
    *(1986)Every Time We Say Goodbye
    *(1986) Nothing in Common
    *(1986) The Money Pit
    *(1985) The Man With One Red Shoe
    *(1985) Volunteers
    *(1984) Splash
    *(1984) Bachelor Party
    *(1982) Rona Jaffe's Mazes and Monsters
    *(1981) He Knows You're Alone

Ödülleri:
    1988: Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği: En İyi Erkek Oyuncu, Big and Punchline
    1993: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (Drama), Philadelphia
    1993: Berlin Film Festivali: En İyi Erkek Oyuncu, Philadelphia
    1993 - Oskar - En İyi Erkek Oyuncu: Philadelphia
    1993: MTV Film Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu, Philadelphia
    1994: Ulusal Eleştirmenler Masası: En İyi Erkek Oyuncu, Forrest Gump
    1994: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (drama), Forrest Gump
    1994: Screen Actors Guild: Başroldeki Bir Erkek Oyuncudan Muhteşem Performans, Forrest Gump
    1994: Amerikan Komedi Ödülü: Bir Filmdeki En Komik Aktör, Forrest Gump
    1994 - Oskar - En İyi Erkek Oyuncu: Forrest Gump
    1995: Screen Actors Guild: Bir Filmdeki Muhteşem Performans, Apollo 13
    1996: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filmindeki Favori Aktör, Apollo 13
    1996: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filmindeki (drama) Favori Aktör, Apollo 13
    1998: Emmy: Olağanüstü Mini Dizi: From the Earth to the Moon, ödülü paylaştı
    1998: Broadcast Film Critics Association: En İyi Sinema Filmi (tv için yapılan), From the Earth to the Moon
    1998: Altın Uydu: En İyi Mini Dizi ya da Tv İçin Yapılan Film, From the Earth to the Moon, ödülü paylaştı
    1998: Altın Küre: En İyi Mini Dizi ya da Tv İçin Yapılan Film, From the Earth to the Moon
    1998: Amerikan Yapımcılar Derneği: Norman Felton Yılın Yapımcısı, From the Earth to the Moon
    1998: Amerikan Yapımcılar Derneği: Altın Laurel Ödülü: Gelecek Vadeden Televizyon Yapımcısı, From the Earth to the Moon
    1999: ShoWest: Yüzyılın Yıldızı
    1999: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filminde Favori Aktör
    1999: A.B.D. Deniz Kuvvetleri: Toplumsal Hizmet Ödülü (Saving Private Ryan)
    2000: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (drama), Cast Away

Theseus
    Theseus
    Üsteğmen
    Üsteğmen

Nereden : ..:.T.C.:..
    Rep Gücü : 18662
    Başarı Sistemi : 2
    Doğum tarihi : 23/02/92
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Merlin

Tom Hanks  Empty Geri: Tom Hanks

Mesaj tarafından Theseus Paz Tem. 25, 2010 5:46 pm

"Ben şanslıydım. Hep çok yetenekli insanlarla çalıştım. Onlar bu oyunun en üst düzey seviyesindeler. Kendim için söyleyeceğim tek şey oynadığım rollerin ilginç olması. Ben kendi filmlerimi izlemeye giderdim. "
    Kimin umurunda! Zor olan iyi bir film yapmak. Bob Zemeckis bana George Lucas'ın kendisine bütün filmlerin ikilik sistemde olduğunu söylediğini söylemişti. Lucas, bir film ya sıfırdır ya da birdir diyor.

Çok fazla senaryoyu geri çeviriyor musunuz?
    Yapmamın mümkün olmadığı çok fazla şey var. Eğer bir filmi mutaka belli bir zamanda yapmak istiyorlar ve ben bu zaman için uygun değilsem, kaçırdığım için üzülmemek için senaryoyu görmek bile istemiyorum. Sanırım eskiye oranla görmeden geri çevirdiğim senaryo sayısı daha fazla.

Bir Bond filminde kötü bir karakteri oynamayı düşünür müydünüz?
    Hayır, sanmıyorum. Biliyorsunuz bunun para ile ilgisi yok. Hangi karakter olduğuyla da. Ne zaman ve ne olduğu önemli ve içindeki materyal hepsi bu.

Kevin Spacey'nin American Beauty filmindeki rolünü oynamak isterdim dediğiniz doğru mu?
    Spacey'nin rolünü oynamak isterdim. Tabii sinema salonunda filmi izledikten sonra "Bana bu şans gelse hemen atlardım" demek kolay.

Demekki insanların söylediği doğru. Biraz da karanlık roller oynamak istiyorsunuz?
    Sizce o rol karanlık mıydı?

Sadece bir adamdı. Spacey'nin karakterinin geçirdiği evreleri anlayabiliyorum. Bunun karanlık olduğunu hiç düşünmedim. Tamamiyle insani ve akıcıydı. Benim ilgimi çeken şeyler sadece bunlar.

Her ikinizin ismi de En İyi Aktör Oscarı adaylığı için geçiyor?
    Buna karşı vereceğim bir tepki yok. Her sene büyüyen bir yarışmanın bir parçası bu. Ne yapabilrsiniz? Sanırım sinema için iyi ve eğlenceli bir gece olacak.

The Green Mile'da yaşlılık halinizi Dabbs Greer'in oynamasıyla hayal kırıklığına uğradınız mı?
    Oh hayır. İzleyici çok akıllı. Titanic'de Kate Winslet'in makyajla yaşlandırılmasını yerlermiydi sizce? Ya da Saving Private Ryan'da Matt Damon? Bunu, filmlerin 22 günde çekildiği ışık ve film kalitesinin ilkel olduğu, makyajı farkedemeyeceğiniz dönemlerde yapabilirdiniz. Şimdi ise insanlar "Bu üç kat makyaj altında kendini yaşlı bir adam gibi göstermeye çalışan Tom Hanks" derlerdi. İşe yaramazdı.

Bu aralar hep erkek oyuncularla birlikte oynuyorsunuz?
    Saving Private Ryan'dan önce hiç erkeklerle çalışmamıştım. Hep güzel bir kadınla bir aşk hikayesi oynuyordum, sonra bu değişti. Belirli bir hikaye aramıyorum. Hikayenin masama gelmesini ve beğenip bir parçası olmayı istemeyi bekliyorum.

The Green Mile 'ı yapmak gerçekten iki yıl mı sürdü?
    Aslında iki yıl gibi geldi. Senaryoyu bir buçuk yıl önce okudum. Temmuz 98'de çekimlere başladık. Aralık geldiğinde hala işimiz bitmemişti.

Çekimler üç ayın üstüne çıktı?
    Tanrım, evet. İki hafta geçtiğinde bunun çok uzun çekimlerden biri olacağını anlamıştık. Bazen herşey çok çabuk olur, bazen olmaz.

Neden bu kadar uzun sürdü?
    Sanırım yönetmen Frank Darabont senaryoyu da uyarladığı için çok özel fikirleri vardı. Frank çok yoğun bir film çekti. Filmin her karesinde bunu görebilirsiniz.

Sette Stephen King ile tanıştınız, değil mi?
    Frank bana projenin büyükbabasının sete geleceğini söylememişti. Ve doğum günüydü. Ben "Nasılsınız" dedim o da "sana teşekkür ediyorum yoksa burada olmazdım" dedi. Doğum günü pastası yedik ve birkaç resim çektirdik.

Bir Stephen King hayranı mısınz?
    Çok büyük bir hayranı değilim. Video kasedi çıkmadan önce The Stand kitabını okumuş ve döneminin Gone With the Wind'i (Rüzgar Gibi Geçti) olduğunu düşünmüştüm. Bu yüzden bu kitabı okuyunca çok şaşırmadım. Hikayeye bir gerçeklik getirebiliyor. Kendimi bir akşam yemeğinde hikaye dinler gibi hissediyorum.

Çok devasa bir insan olmasından dolayı Michael Clarke Duncan'dan çekindiğiniz oldu mu?
    Anlık bir çekinme faktörü oluyor fakat bu hemen geçiyor. Birlikte çalışmamız için mükemmel bir filmdi. Her ikimizde birbirimizi koruduk ve iyi zaman geçirdik.
    Sondaki infaz sahnelerinin çekimi nasıldı? Oldukça ürperticiydi. Bir duyguyu oluştururken yalan söyleyemezsiniz. Duygusal yönden çok yoğun bir gündü. 3 saat boyunca çalışıp biraz bekliyorsunuz, sonra iki saat daha çalışıyorsunuz. Bunu yaklaşık 72 saate meydana bitirdik.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 8:15 am