TSK Yonetim Personel Sistemi Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

TSK Yonetim Personel Sistemi Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSK Yonetim Personel Sistemi

Theseus
    Theseus
    Üsteğmen
    Üsteğmen

Nereden : ..:.T.C.:..
    Rep Gücü : 18623
    Başarı Sistemi : 2
    Doğum tarihi : 23/02/92
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Merlin

TSK Yonetim Personel Sistemi Empty TSK Yonetim Personel Sistemi

Mesaj tarafından Theseus Salı Haz. 01, 2010 7:00 pm

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 21'inci Yüzyıldaki yapısı ve bu yapı içinde çok önemli bir yeri olan Personel Yönetim Sistemi'nin yeniden yapılandırılması için kapsamlı bir proje başlatılmış ve bu kapsamda Genelkurmay Personel Başkanlığının teşkilat yapısı değiştirilerek Personel Yönetim Sistem Dairesi kurulmuştur.
    Genel Forum - [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Personel Yönetim Sistemi-2010 (PYS-2010) adı verilen bu projenin takip sorumluluğu ise Personel Yönetim Sistem Dairesi bünyesinde teşkil edilen Personel Sistem Şube Müdürlüğü'ne verilmiştir.
    Bu projenin amacı; Personel Yönetim Sistemi'nin aksayan, uygulanamayan ve eleştirilen birçok yönünün günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden düzenlenerek TSK personel politikasını çağın gereklerine uygun olarak şekillendirmektir.
    Türk Silahlı Kuvvetlerinde personel sistemi dinamik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, silah sistemlerinde olduğu gibi Personel Yönetim Sistemi'nde de gelişen teknolojiye uyum sağlama zorunluluğu bulunmaktadır.
    Bu gelişimi sağlayacak "Personel Yönetim Sistemi-2010" projesi kapsamında, Personel Yönetim Sistemi aşağıda görüldüğü şekilde 6 unsurdan oluşmaktadır:
    [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Personel Yönetim Sistemi, birbiriyle etkileşimli çok sayıda alt sistemden oluşmaktadır. Her bir alt sistemin ayrı ayrı ele alınarak düzeltici tedbirler alınması yerine, her bir alt sistemin sistem bütünlüğü içerisinde incelenerek yeni Personel Yönetim Sistemi'nin oluşturulmasının en uygun hal tarzı olduğu değerlendirilmiştir.

Personel Yönetim Sistemi-2010 projesinin 5 safhada tamamlanması planlanmıştır ;

1 nci safhada:

Her alt sistemin problem sahaları ayrıntılı bir şekilde tespit edilmiştir.

2 nci safhada:

Problemlerin tespitini müteakip geleceğin TSK personel yapısının esaslarını oluşturacak ve gidilecek yolu belirleyecek yeni Personel Konsepti bir sistem bütünlüğü içinde hazırlanmıştır.

3 üncü safhada:

Personel Konsepti esasları doğrultusunda alt sistemleri kapsayacak ve yetiştirme, istihdam, terfi arasında doğal bir bağlantı oluşturacak yeni Personel Yönetim Sistemi tespit edilecektir. Halihazırda, 3'üncü safha faaliyetleri kapsamında, yeni Personel Yönetim Sisteminin esaslarının oluşturulma çabaları devam etmektedir.

4 üncü safhada:

Yeni Yeni Personel Yönetim Sisteminin belirlenen esasları ile ilgili olarak mevzuat çalışmalarına başlanmıştır.

5 inci safhada:

Yeni Personel Sistemi uygulamaya konulacaktır.

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 11:45 am