Arama motorlarında domain'in önemi? Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Arama motorlarında domain'in önemi? Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Arama motorlarında domain'in önemi?

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38052
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Arama motorlarında domain'in önemi? Empty Arama motorlarında domain'in önemi?

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Çarş. Mayıs 26, 2010 5:15 pm

Bilindiği gibi web siteleri için en önemli ziyaretçi türü organik olandır yani arama motorlarından gelen ziyaretçilerdir. Ziyaretçiler aradıkları hakkında birkaç anahtar kelimeyi arama motorlarına girerek çıkan sonuçların listesine göre tıklamalar yaparlar. Peki bunda domainin etkisi ne derecededir diyorsanız sizin için bir resimli anlatım yapalım.

Arama motorlarında domain'in önemi? Alan_adi_faydasi

Resimde gördüğünüz gibi arama motoruna ulaşmak istediğim bilgi olan "Baytek Gümrük" girdim ve “Ara” butonun bastığımda listede çıkan ilk site "www.baytekgumrukleme.com.tr" oldu.

Bu sitenin ilk sırada çıkmasında domain isminin önemi nedir diye soracak olursanız bunun için resimde kırmızı çerçeveyle arama yaptığım kelimeleri işaretledim. Gördüğünüz gibi domain isminde geçen “baytek” ismiyle sitede açılmış olan “baytek gümrük” kelimeleri eşleşerek bizim aramamıza en yakın olan sonucu veriyor.

Sonuç olarak domain ismi yapılacak aramalarda çok etkilidir. Eğer bir konuda yapılan aramalarda ilk sırada çıkmak istiyorsanız mutlaka domain isminizde o konu hakkında en az bir anahtar kelime olmalı. Bana göre SEO yapmada önemli koşullardan birtanesi de domain seçimidir.
    “İyi bir seçim iyi bir sonuca ışık tutar”
    Nota™
    Nota™
    Er
    Er

Nereden : bursa
    Rep Gücü : 15438
    Başarı Sistemi : 1
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat Bu Site Bağımlılık Yapar

Arama motorlarında domain'in önemi? Empty Geri: Arama motorlarında domain'in önemi?

Mesaj tarafından Nota™ Perş. Mayıs 27, 2010 1:10 pm

teşekkürler

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 12:36 am