Sihirli Sözcük Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Sihirli Sözcük Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihirli Sözcük

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38118
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Sihirli Sözcük Empty Sihirli Sözcük

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Paz Mart 07, 2010 11:34 am

Sihirli Sözcük

Bir gece 2 evli çift arkadaşımız bize yemeğe gelmişlerdi. Ben henüz 2 aylık hamileydim. Yemek, sohbet derken konu futbola ve bayanların bu konuda ne kadar bilgisiz olduğuna geldi. Eşim bana ‘ Benim hanım zaten ofsaytın bile ne olduğunu bilmez ‘ dedi. Bende ‘ Bir futbol terimi ‘ dedim, güldüler. Bayanların ve erkeklerin bilmediği şeyleri tartışırken, bayan arkadaşımızdan biri yarışmayı teklif etti. Bayanlar ve erkekler iki gruba ayrıldık. Karşı grubun bilemeyeceğine inandığımız sorular hazırlayıp birbirimize sorduk, epeyde eğlendik taki o soruyu erkeklere sorana kadar. Sorma sırası bize geldiğinde bir arkadaşım hergün kullandığım multivitamin ilaçını erkeklere sormayı teklif etti. Diğer arkadaşlarımız çocuk yapmayı henüz düşünmediklerinden kocalarının bu soruyu bilemeyeceklerine çok emindiler ama ben onlara karşı çıktım: ‘ Sizinkiler bilmez ama benim kocam kesin bilir.’ dedim. Arkadaşlarım benimle dalga geçip ‘ Senin kocan hamile olduğunu bile unutmuştur. ‘ diyerek espri yaptılar. Ben bileceğine çok emindim ama ısrarla sormak istedikleri için tamam dedim. Onlara ‘ Elevit nedir? ‘ diye sorunca kocam ‘ Ya bu senin kullandığın ilaç değil miydi? ‘ dedi, bende arkadaşlarıma dönüp kendimden emin ‘ Gördünüz mü, bildi ‘ dercesine baktım. Bir arkadaşım; ‘ Tamam ama ne ilaçı? ‘ diye sorunca, ilaç işte bildik diye ısrar ettiler. Diğer arkadaşım ‘ Ofsaytın futbolla ilgili olduğunu söylediğinde karına gülmüştün, hadi bakalım söyle tam olarak ne iş yarıyor bu elevit? ‘ diye ısrarla sordu. Ben kocamın elevitin bir multivitamin ilaçı olduğunu söyleceğine hala emindim. Birlikte doktora gitmiştik. Testleri birlikte yaptırmıştık. Doktorum, hamilelikte vitamin ihtiyacının artığından, ne kadar doğal, sağlıklı ve dengeli beslendiğimizi düşünsekte aslında hamileler için tüm gereken vitamin ve mineralleri ideal oranlarda içeren özel bir multivitaminin kullanılmasının gerektiğinden, vitaminin sadece anne için değil bebek için de ne kadar önemli olduğundan uzun uzun bahsetmişti. Hatta birlikte gidip ilaçı almış ve her sabah kullanmaktaydım. Ama kocam sadece bize bakıp durdu. Doktorun dediklerini hiç hatırlamadığı gibi, acaba eşim hamile ona ve bebeğimize ne gerekir diye düşünmeye bile gerek duymadı. Dahası elevit’in bir multivitamin olduğunu söylediğimizde ‘ Ben nereden bileyim, sen ondan mı kilo alıyorsun’ diyerek, arkadaşlarına bakıp güldü. Doktorun kilo aldırmadığını söylediğini de hatırlamadı. Üzüldüm, kırıldım. Henüz hamile olmayıp, hatta çocuk yapmayı bile düşünmeyen iki kız arkadaşım, hamile olduğumu öğrendikleri ilk günden beri, benimle herşeyi paylaşıp, doktorun ne dediğinden, çevrelerindeki insanlardan duydukları tüm deneyimleri bana aktarmalarına kadar, hatta hemen hemen her sabah telefon edip bana ‘ Vitaminini almayı unutma ‘ diyerek benimle ilgilenirlerken, kocam her sabah karım ne ilaç içiyor diye düşünme gereği bile duymamıştı. Doktora gittiğimizde demek ki ya hiç dinlememiş yada önem vermemişti ve dahası bebeğimiz için gereken şeyler nedir diye hiç düşünmeye gerek duymamıştı. Birazda hamileliğin getirdiği kırılganlıkla o gece arkadaşlar gittikten sonra uzun süre ağladım. Kocam yanımda beni teselli etmeye çalıştı. Şimdi, hamileliğimin 24 haftasında , benim ve bebeğimiz için gereken şeyleri benden daha fazla biliyor, çünkü ona sık sık sihirli bir sözcük söylüyorum‘ elevit ‘.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 9:47 am