İşte zam miktarı! Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

İşte zam miktarı! Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İşte zam miktarı!

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38118
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

İşte zam miktarı! Empty İşte zam miktarı!

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Cuma Ocak 01, 2010 12:49 pm

İşte zam miktarı!
    Yönetim-Semih sürtüşmesinin detayları belli oldu

FERUDUN NİĞDELİOĞLU / VATAN

F.BAHÇE ile Semih Şentürk arasındaki sürtüşmenin detayları ortaya çıkmaya başladı.. Sözleşmesinin uzatıldığını medyadan öğrenen milli futbolcunun Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı “Sözleşmemdeki opsiyon benim rızam olmadan uzatılmış. Yeni kontratın geçerli olmamasını istiyorum” başvurusu yapmasında 2 sebep var.. İlki ’öz evlat’ görülen Semih’in görüşmeye çağrılmaması, ikincisi de opsiyonu kullanarak yapılan ’çerez parası’ kıvamındaki zam.

ÇÜNKÜ Gökhan’ın ücretini 300 bin Euro’dan 1.5 milyona, Lugano’nunkini 1.2 milyon Euro’dan 2.5 milyona, Volkan’ınkini 1.1’den 2 milyon Euro’ya çıkartan yönetim, Semih’in 1.4 milyon Euro’suna opsiyonu kullarak 50 bin Euro zam yaptı.

HATIRLANACAĞI gibi yönetim, Semih’in sözleşmesini 30 Haziran 2008’da 2 yıl uzatmıştı. Sözleşmeye de 1 yıllık opsiyon konuldu. Sarı-lacivertliler ise FIFA’nın bu opsiyonu tek taraflı kullanan kulüpleri değil oyuncunun yanında olduğunu bildiği için sözleşme gereği Semih’in yeni ücretini 1 milyon 450 bin Euro’ya çıkardı. Yüzde 3’ün altındaki zammı sorduğumuz hukukçular, “Enflasyon oranının bile altında, göstermelik” dediler.

TFF’DE KABUL GÖRDÜ

FAKAT şu anda TFF’de gözüken Semih’in sözleşmesinin 31 Mayıs 2011’de bitecek olması. Yani TFF opsiyonu kabul etmiş durumda.

BU arada TFF, Semih’in gönderdiği başvurusunu önceki gün Hukuk Kurulu’na ileterek işleme koydu. Şimdi konu UÇK’da.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 9:59 am