Havuzdan borçlu çıktı! Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Havuzdan borçlu çıktı! Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Havuzdan borçlu çıktı!

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 38055
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Havuzdan borçlu çıktı! Empty Havuzdan borçlu çıktı!

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Paz Eyl. 06, 2009 7:17 pm

Havuzdan borçlu çıktı!
    135 saat dalıp rekor kırdı

Hayati KILIÇ /VATAN

Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı dalgıç Cem Karabay, 135 saat 2 dakika 19 saniye su altında kalarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı. Havuzdan çıkar çıkmaz, “Kimse sponsor olmadı. 27 bin lira banka kredisi borcum var ” dedi

30 Ağustos akşamı saat 19.40 ’da Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nin otoparkında kurulan 15 metrekarelik akvaryuma Türk bayrağıyla dalış yapan Cem Karabay, 135 saat 2 dakika 19 saniye su altında kalarak dünya rekoru kırdı.

Havuzdan çıktıktan sonra yürüyerek basın mensuplarının karşısına gelen Cem Karabay “Zor şartlar altında bu rekoru kırdım. Biraz buruk bir sevinç yaşadım. İş adamlarına teşekkür ederim, hiçbiri bana destek vermedi. Sudan borçlu çıktım” diye konuştu. Cem Karabay’ın havuzdan çıkma nedeninin sağlık problemi olmadığını belirten antrenörü Namık Ekin “Sponsor sorunumuz oldu. Cem bu rekoru kırabilmek için 27 bin TL banka kredisi kullandı. Ama Cem, 10 günden çok daha fazla kalabilecek bir yetenek” diye konuştu.

‘Başbakanımızı bekledim’

Havuzdan çıktıktan sonra Medilife Hastanesi’ne götürülen Cem Karabay yapılan sağlık kontrollerinin ardından basın açıklaması düzenledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sudayken ziyaret etmesini beklediğini belirten Cem Karabay “En çok istediğim şeylerden bir tanesi Başbakanımızın gelip beni ziyaret etmesiydi. Vatandaşlardan muazzam bir ilgi vardı. Sabahlara kadar havuzun başında bekleyip bana destek verdiler, bu bana büyük güç verdi” dedi.

Cem Karabay rekoru zor şartlarda elde ettiğini söyleyerek “Önceki rekora sahip olan Jerry Hall kusura bakmasın” diye konuştu. Guinness hakeminin Pazartesi gelerek kendisine plaket vereceğini söyleyen Cem Karabay sözlerine şöyle devam etti: “Guinness hakeminin tüm masraflarının karşılanması gerekliydi. Bu bize büyük bir külfet oldu. Bu nedenle hakemin sadece ilk gün buraya gelmesini istedik. Kendisi de bize havuzun içine, üstüne ve etrafına 4 adet kamera koymamızı ve internetten 24 saat canlı yayın yapmamızı, özel bir defter hazırlayarak tanık bulup imzalatmamızı istedi. Biz bunları eksiksiz yerine getirdik. Pazartesi günü hakem tekrar gelerek bana plaketimi verecek. Çok mutluyum, daha fazla su altında kalabilirdim ama geçen her saniye para harcıyorsunuz. Destekçilerim yeterli olsaydı, rekor daha fazla da olurdu. Çünkü rekor kırayım derken borç rekoru kırıyorduk, yani sudan borçlu çıktık. Su içinde özlediğim tek şey nişanlım Samuray’ın kokusuydu, zaten ilk yaptığım şey de onu sarılmak oldu”

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 9:00 am