Sınavların başvuru süresi uzatıldı Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Sınavların başvuru süresi uzatıldı Uyeoll10

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sınavların başvuru süresi uzatıldı

By BiLiNMeZ
    By BiLiNMeZ
    SD Admin
    SD Admin

Nereden : İstanbul
    Rep Gücü : 37962
    Başarı Sistemi : 11
    Uyarılar : Uyarı Yok
    Yorum : Dikkat: Bu Site Bağımlılık Yapar

Sınavların başvuru süresi uzatıldı Empty Sınavların başvuru süresi uzatıldı

Mesaj tarafından By BiLiNMeZ Ptsi Nis. 05, 2010 7:25 am

Sınavların başvuru süresi uzatıldı

Sınavlara başvuramayan öğrencilere yeni bir fırsat doğdu. Bu sınavların başvuru süresi cuma gününe kadar uzatıldı...Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci velilerinden ve okul yöneticilerinden gelen yoğun talep dikkate alarak SBS, PYBS ve Polis Koleji Başvuru Süresini 9 Nisan Cuma gününe kadar uzattı.

MEB'in daha önceki takvimine göre SBS başvuru süresi 29 Mart'ta, PYBS başvuru süresi ise 2 Nisan'da dolmuştu. SBS, PYBS ve Polis Koleji sınavlarına başvuramış olan öğrenciler bugünden itibaren cuma günü mesai bitimine kadar başvuruda bunabilecek.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS)

• 8. sınıf öğrencilerine ise 5 Haziran’da

• ilköğretim 7. sınıf öğrencileri için 6 Haziran’da

• ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziran’da

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS)

6, 7 ve 8. sınıflar için ayrı bir Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı uygulanmayacak, bu konuda SBS sonuçları esas alınacaktır. Ancak bunun için öğrencinin SBS'ye başvururken Parasız Yatılılık ve Bursluluk seçeneğini de işaretlemesi gerekmektedir.

İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı PYBS) ise 2 Mayıs 2010’da gerçekleştirilecek.

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 6:58 am